Doppler Instytut Doppler Instytut Doppler Instytut
Umów wizytę Cennik

FAQ

Czy zabiegi można wykonywać latem?

W naszej klinice większość zabiegów flebologicznych można wykonywać przez cały rok.


Wszystko zależy od typu zabiegu. Nie ma przeciwwskazań do opalania nóg przed zabiegiem skleroterapii oraz laserowego usuwania żylaków EVLT. Natomiast na około 30 dni po zabiegu należy bezwzględnie unikać słońca. Jeśli bierzemy pod uwagę laser przezskórny, zalecamy ochronę okołozabiegową przed słoncem, która wynosi 30 dni.


Do wizyty u flebologa nie trzeba się przygotowywać w specjalny sposób. Należy jednak pamiętać, aby założyć komfortową bieliznę, ponieważ lekarz bada całe kończyny dolne wraz z pachwinami. W niektórych przypadkach przeprowadza również badanie transwaginalne.


Zalecamy, aby w pierwszej kolejności wykonać zabieg wewnątrznaczyniowy, a w dalszej kolejności przejść do zamykania mniejszych zmian za pomocą skleroterapii.


Tak, zalecamy wykonanie drenażu limfatycznego przed zabiegiem.


Miesiączka nie jest przeciwwskazaniem do zabiegów i wizyty. Należy jednak pamiętać, że podczas miesiączki nie można wykonywać badania transwaginalnego.


Każdy przypadek jest inny, nasi lekarza indywidualnie dobierają metody usuwania żylaków do każdego Pacjenta. Czasami dzieje się tak, że stosuje się kilka metoda, aby pozbyć się żylaków.


Wszystko zależy od wielkości zmian, jednak zalecamy noszenie minimum do kontroli pozabiegowej.


Niestety, nie przyjmujemy dzieci poniżej 16. roku życia.


Jak najbardziej, specjalnie dla Pacjentów, którzy odwiedzają naszą klinikę z daleka, stworzyliśmy taką możliwość, jest to formularz online dostępny pod linkiem:

Umów wizytę


Skleroterapia sama w sobie nie jest przeciwwskazaniem. Należy jednak pamiętać o profilaktyce, którą są wyroby uciskowe oraz farmakologia.

Czy można usuwać żylaki przed planowanym zajściem w ciążę?

Zalecamy usuwanie żylaków przed planowaną ciążą, wszystkie zmiany hormonalne towarzyszące temu stanowi mogą nasilić problem żylaków.