Doppler Instytut Doppler Instytut Doppler Instytut
Umów wizytę Cennik

Poszerzone naczynia


Poszerzone naczynia mogą pojawiać się na całym ciele, choć najczęściej obserwuje się je na rękach, dłoniach, twarzy czy klatce piersiowej. Schorzenie częściej dotyczy kobiet, a na jego pojawienie się nie ma wpływu wiek.
 

Czym są poszerzone naczynia?

Poszerzone naczynia to naczynia włosowate pod skórą, które uległy rozszerzeniu i przez to stały się widoczne - “prześwitują” przez skórę. Objawiają się charakterystycznymi czerwonymi lub niebiesko-fioletowymi nitkami, które występują pojedynczo lub w grupach. Pękające naczynka mogą pojawić się już w młodym wieku. Jedną z kluczowych przyczyn mogą być geny, a także zaburzenia hormonalne. Czynniki te sprawiają, że naczynia krwionośne stają się bardziej kruche i w efekcie pękają.

 

Poszerzone naczynia na twarzy Poszerzone naczynia na piersiach Poszerzone naczynia na rękach

 

Leczone schorzenia


W Doppler Instytut pacjent cierpiący na choroby naczyń znajdzie pomoc na każdym etapie - od diagnostyki, przez leczenie, aż po profilaktykę.
W skład naszego zespołu wchodzą lekarze wszystkich specjalności koniecznych do leczenia patologii naczyniowych.
Dzięki temu jesteśmy w stanie pomóc każdej grupie pacjentów.
 

Żylaki

Żylaki kończyn dolnych to potoczna nazwa choroby, jaką jest przewlekła niewydolność żylna. Poznaj zabiegi, które pomogą pozbyć się żylaków.
zobacz więcej

Pajączki

Pojawienie się drobnych naczyń żylnych jest jednym z częstszych problemów, z jakimi pacjentki zgłaszają się do gabinetu lekarza flebologa.
zobacz więcej

Obrzęki

Poznaj rodzaje obrzęków oraz sposoby ich leczenia. Dowiedz się więcej o obrzęku lipidowym i limfatycznym.
zobacz więcej

Żylaki przymacicza

PCS (pelvic congestion syndrome) jest bardzo częstą, ale rzadko prawidłowo rozpoznawaną zmorą wielu kobiet.
zobacz więcej

Hemoroidy

Wbrew sugestiom wszechobecnych reklam leków i maści hemoroidy mamy wszyscy. Poznaj metody leczenia choroby hemoroidalnej.
zobacz więcej

Cellulit

Cellulit to określenie nieprawidłowego rozmieszczenia tkanki tłuszczowej, prowadzącego do zmian w tkance podskórnej.
zobacz więcej

Zapisz się na wizytę

W Doppler Instytut wprowadziliśmy możliwość wykonania wizyty diagnostycznej, konsultacji i zabiegu w ciągu jednego dnia. Aby zapisać się na taką wizytę, prosimy o wypełnienie formularza online.


Umów wizytę

Masz pytanie?

Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami lub zasugeruj własne, jeśli nie udało się znaleźć zadowalającej odpowiedzi.


Pytania i odpowiedzi