Doppler Instytut Doppler Instytut Doppler Instytut
Umów wizytę Cennik

Poszerzone naczynia na piersiach


Powodów powstawania poszerzonych naczynek w okolicach dekoltu jest wiele. Najczęściej są niegroźne i łatwe do wyleczenia, przy czym podstawą jest regularna kontrola i uważne obserwowanie zmian.

Niektóre przyczyny nie wymagają zresztą leczenia. Na przykład ciąża i karmienie piersią mogą w naturalny sposób przyczynić się do poszerzenia naczyń. Jak to się dzieje?

Organizm kobiety w ciąży lub karmiącej potrzebuje większej ilości tlenu i substancji odżywczych. Dochodzi do zwiększenia objętości krwi i pojawia się obrzęk związany z laktacją. Bardziej widoczne stają się wówczas splot żylny otoczki brodawkowej oraz piersiowe i sutkowe gałęzie żylne. Po zakończonym karmieniu naczynka zazwyczaj samoczynnie zanikają.

Również cykl miesiączkowy może wywoływać okresowo pojawiające się, niebolesne i samoznikające zmiany. Zwykle nie powinny budzić naszych wątpliwości. Zmiany takie mogą wiązać się też z wiekiem, gdyż z czasem skóra staje się cieńsza. Warto przyjrzeć się noszonej bieliźnie – zbyt ciasny biustonosz może uciskać naczynia.
 

Kiedy zgłosić się do lekarza?

Udaj się do flebologa, jeśli:
  • skóra w okolicy powiększonych naczyń staje się zaczerwieniona i wrażliwa na dotyk,
  • czujesz ból w okolicy naczynek,
  • zauważysz obrzęk w okolicy węzłów chłonnych, np. pod pachami,
  • dostrzeżesz znaczną dysproporcję stanu skóry piersi,
  • zaniepokoją Cię inne objawy.
Możliwe, że doszło wówczas do stanu zapalnego, który w ostateczności może prowadzić do niebezpiecznych powikłań, w tym nawet nowotworu piersi. Nie lekceważ problemu!

Jeśli lekarz uzna to za stosowne, w dalszej diagnostyce będzie konieczne wykonanie mammografii, rezonansu magnetycznego lub biopsji. Wcześnie wykryte zmiany chorobowe dają dużą szansę na wyleczenie. Oglądanie i badanie piersi podczas kąpieli, okresowe badania (szczególnie po przekroczeniu 50. roku życia) - to czynności, które mogą uchronić każdą kobietę przed wieloma groźnymi dla zdrowia stanami.

 

Poszerzone naczynia na twarzy Poszerzone naczynia na piersiach Poszerzone naczynia na rękach

 

Leczone schorzenia


W Doppler Instytut pacjent cierpiący na choroby naczyń znajdzie pomoc na każdym etapie - od diagnostyki, przez leczenie, aż po profilaktykę.
W skład naszego zespołu wchodzą lekarze wszystkich specjalności koniecznych do leczenia patologii naczyniowych.
Dzięki temu jesteśmy w stanie pomóc każdej grupie pacjentów.
 

Żylaki

Żylaki kończyn dolnych to potoczna nazwa choroby, jaką jest przewlekła niewydolność żylna. Poznaj zabiegi, które pomogą pozbyć się żylaków.
zobacz więcej

Pajączki

Pojawienie się drobnych naczyń żylnych jest jednym z częstszych problemów, z jakimi pacjentki zgłaszają się do gabinetu lekarza flebologa.
zobacz więcej

Obrzęki

Poznaj rodzaje obrzęków oraz sposoby ich leczenia. Dowiedz się więcej o obrzęku lipidowym i limfatycznym.
zobacz więcej

Żylaki przymacicza

PCS (pelvic congestion syndrome) jest bardzo częstą, ale rzadko prawidłowo rozpoznawaną zmorą wielu kobiet.
zobacz więcej

Hemoroidy

Wbrew sugestiom wszechobecnych reklam leków i maści hemoroidy mamy wszyscy. Poznaj metody leczenia choroby hemoroidalnej.
zobacz więcej

Cellulit

Cellulit to określenie nieprawidłowego rozmieszczenia tkanki tłuszczowej, prowadzącego do zmian w tkance podskórnej.
zobacz więcej

Zapisz się na wizytę

W Doppler Instytut wprowadziliśmy możliwość wykonania wizyty diagnostycznej, konsultacji i zabiegu w ciągu jednego dnia. Aby zapisać się na taką wizytę, prosimy o wypełnienie formularza online.


Umów wizytę

Masz pytanie?

Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami lub zasugeruj własne, jeśli nie udało się znaleźć zadowalającej odpowiedzi.


Pytania i odpowiedzi