Doppler Instytut Doppler Instytut Doppler Instytut
Umów wizytę Cennik

Poszerzone naczynia na twarzy


Poszerzone, niewielkie naczynka o charakterystycznym kształcie gałązek drzewa czy pajączków najczęściej lokalizują się w okolicy skrzydełek nosa i na policzkach.

Ich prześwitywanie trudno zakamuflować za pomocą kosmetyków. Silny związek aktywności żeńskich hormonów i układu żylnego powoduje, że to właśnie kobiety częściej mierzą się z tą uciążliwością.

Czy da się im zapobiegać?

Tak! Do skutecznej profilaktyki poszerzonych naczyń zalicza się:
  • unikanie skrajnych temperatur (wysokich i niskich),
  • rezygnację z kąpieli słonecznych,
  • stosowanie kremów z filtrami, które chronią naszą skórę, a co za tym idzie - również wszystkie znajdujące się pod nią struktury.
Jeśli mamy cerę ze skłonnością do pękających naczynek, warto zadbać o odpowiednią pielęgnację, stosując kosmetyki dobrane przez dermatologa pod kątem naszych indywidualnych predyspozycji.

Witamina C ma działanie chroniące i wzmacniające żyły. Zwiększenie jej ilości w diecie korzystnie wpłynie na budowę naczyń. Bogatymi źródłami witaminy C są natka pietruszki, papryka czy brukselka.

Bywa tak, że poszerzone naczynka pojawiają się pod wpływem określonego czynnika (mróz, gorąco, drażniące kosmetyki) i znikają po ustaniu jego działania. Kiedy jednak dochodzi do trwałych zmian, pomóc może jedynie leczenie w gabinecie lekarza specjalisty.

Jak przebiega leczenie?

Flebolog, czyli lekarz zajmujący się żyłami, może skorzystać z wielu metod leczenia. Dobór odpowiedniej zależy od złożoności i głębokości problemu.

Obecnie najczęściej stosuje się zabieg laserowy. Laser o odpowiednio dobranej długości fali umożliwia dużą precyzję – oddziałuje wyłącznie na naczynka i omija wszystkie struktury znajdujące się w ich pobliżu. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnej aparatury nie trzeba korzystać z inwazyjnych metod leczenia – w tym tych, w których konieczny jest skalpel.

Po zabiegu ablacji laserowej dochodzi do efektywnego obkurczenia i zamknięcia poszerzonego naczynka.

W zależności od konkretnego przypadku lekarz może także zaproponować zabiegi ultradźwiękowe lub z wykorzystaniem prądu o wysokiej częstotliwości.


Poszerzone naczynia na twarzy Poszerzone naczynia na piersiach Poszerzone naczynia na rękach
Leczone schorzenia


W Doppler Instytut pacjent cierpiący na choroby naczyń znajdzie pomoc na każdym etapie - od diagnostyki, przez leczenie, aż po profilaktykę.
W skład naszego zespołu wchodzą lekarze wszystkich specjalności koniecznych do leczenia patologii naczyniowych.
Dzięki temu jesteśmy w stanie pomóc każdej grupie pacjentów.

Żylaki

Żylaki kończyn dolnych to potoczna nazwa choroby, jaką jest przewlekła niewydolność żylna. Poznaj zabiegi, które pomogą pozbyć się żylaków.
zobacz więcej

Pajączki

Pojawienie się drobnych naczyń żylnych jest jednym z częstszych problemów, z jakimi pacjentki zgłaszają się do gabinetu lekarza flebologa.
zobacz więcej

Obrzęki

Poznaj rodzaje obrzęków oraz sposoby ich leczenia. Dowiedz się więcej o obrzęku lipidowym i limfatycznym.
zobacz więcej

Żylaki przymacicza

PCS (pelvic congestion syndrome) jest bardzo częstą, ale rzadko prawidłowo rozpoznawaną zmorą wielu kobiet.
zobacz więcej

Hemoroidy

Wbrew sugestiom wszechobecnych reklam leków i maści hemoroidy mamy wszyscy. Poznaj metody leczenia choroby hemoroidalnej.
zobacz więcej

Cellulit

Cellulit to określenie nieprawidłowego rozmieszczenia tkanki tłuszczowej, prowadzącego do zmian w tkance podskórnej.
zobacz więcej

Zapisz się na wizytę

W Doppler Instytut wprowadziliśmy możliwość wykonania wizyty diagnostycznej, konsultacji i zabiegu w ciągu jednego dnia. Aby zapisać się na taką wizytę, prosimy o wypełnienie formularza online.

Umów wizytę

Masz pytanie?

Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami lub zasugeruj własne, jeśli nie udało się znaleźć zadowalającej odpowiedzi.

Pytania i odpowiedzi