Certyfikowany flebolog, lekarz specjalizujący się w chirurgii naczyniowej. Zajmuje się diagnostyką, leczeniem nieoperacyjnym i operacyjnym chorób żył i tętnic z użyciem małoinwazyjnych technik wewnątrznaczyniowych.

Dyplom lekarza otrzymał na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Dzieki wysokim wynikom w nauce otrzymał indywidualny tok studiów i ukończył je przedterminowo. Laureat ogólnopolskiego konkursu Scapula Aurea z zakresu anatomii człowieka.

Od 2007 roku był związany z Kliniką Chirurgii Ogólnej, Naczyniowej i Transplantacyjnej w SPCSK Banacha w Warszawie. Odbył roczne stypendium naukowe na Medycznym Uniwesytecie w Murcii, szkolił się również na Uniwersytetach Medycznych w Grenadzie i w Lizbonie.
Doskonalił swoje umiejetności w dziedzinie chirurgii naczyniowej, leczenia ran i owrzodzeń w zespole dr. Petera Blaurocka w Klinice Bayreuth, Niemcy.

Zajmuje się kompleksowo leczeniem niewydolności żylnej kończyn dolnych:

  • żylaków,
  • owrzodzeń żylnych podudzi
  • drobnych poszerzeń żylnych i pajączków z użyciem małoinwazyjnych technik endowaskularnych takich jak: ablacja laserowa(EVLT), klej wewnątrznaczyniowy(VenaSeal), skleroterapia.
  • leczenie żylaków warg sromowych, krocza, przymacicza i zespołu bólowego miednicy

Konsultuje również pacjentów z zakresu chirurgii naczyniowej (miażdzyca, niedokrwienie kończyn, tętniaki) i operuje z użyciem małoinwazyjnych technik wewnątrznaczyniowych takich jak: przezskórna angioplastyka balonowa(PTA), stentowanie żył i tętnic, implantacja stentgraftów.

Jako jeden z 43 lekarzy w Polsce posiada Certyfikat Flebologa Polskiego Towarzystwa Flebologicznego.
Certyfikat USG dopplerowskiego naczyń krwionośnych Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego(PTU)
Członek Polskiego Towarzystwa Flebologicznego (PTF).
Członek Polskiego Towarzystwa Leczenia Ran (PTLR).
Członek American College of Phlebology(ACP)


lek. med. Jan Świercz