Doppler Instytut Doppler Instytut Doppler Instytut
Umów wizytę Cennik

lek. med.

Jan Świercz

Certyfikowany flebolog, lekarz specjalizujący się w chirurgii naczyniowej.

Jan Świercz

Dyplom lekarza otrzymał na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Dzieki wysokim wynikom w nauce otrzymał indywidualny tok studiów i ukończył je przedterminowo. Laureat ogólnopolskiego konkursu Scapula Aurea z zakresu anatomii człowieka.

Od 2007 roku był związany z Kliniką Chirurgii Ogólnej, Naczyniowej i Transplantacyjnej w SPCSK Banacha w Warszawie. Odbył roczne stypendium naukowe na Medycznym Uniwesytecie w Murcii, szkolił się również na Uniwersytetach Medycznych w Grenadzie i w Lizbonie.
Doskonalił swoje umiejetności w dziedzinie chirurgii naczyniowej, leczenia ran i owrzodzeń w zespole dr. Petera Blaurocka w Klinice Bayreuth, Niemcy.

Specjalizacja/umiejętności:

Zajmuje się diagnostyką, leczeniem nieoperacyjnym i operacyjnym chorób żył i tętnic z użyciem małoinwazyjnych technik wewnątrznaczyniowych.

Kompleksowo leczy niewydolność żylną kończyn dolnych:
  • żylaków
  • owrzodzeń żylnych podudzi
  • drobnych poszerzeń żylnych i pajączków z użyciem małoinwazyjnych technik endowaskularnych, takich jak: ablacja laserowa(EVLT), klej wewnątrznaczyniowy(VenaSeal), skleroterapia
  • leczenie żylaków warg sromowych, krocza, przymacicza i zespołu bólowego miednicy.
Konsultuje również pacjentów z zakresu chirurgii naczyniowej (miażdzyca, niedokrwienie kończyn, tętniaki) i operuje z użyciem małoinwazyjnych technik wewnątrznaczyniowych, takich jak: przezskórna angioplastyka balonowa(PTA), stentowanie żył i tętnic, implantacja stentgraftów.
 

Informacje dodatkowe:

  • jako jeden z 43 lekarzy w Polsce posiada Certyfikat Flebologa Polskiego Towarzystwa Flebologicznego
  • certyfikat USG dopplerowskiego naczyń krwionośnych Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego(PTU)
  • członek Polskiego Towarzystwa Flebologicznego (PTF).
    Członek Polskiego Towarzystwa Leczenia Ran (PTLR)
  • członek American College of Phlebology(ACP).

Zespół Doppler Instytut


Zapisz się na wizytę

W Doppler Instytut wprowadziliśmy możliwość wykonania wizyty diagnostycznej, konsultacji i zabiegu w ciągu jednego dnia. Aby zapisać się na taką wizytę, prosimy o wypełnienie formularza online.


Umów wizytę

Masz pytanie?

Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami lub zasugeruj własne, jeśli nie udało się znaleźć zadowalającej odpowiedzi.


Pytania i odpowiedzi