Doppler Instytut Doppler Instytut Doppler Instytut
Umów wizytę Cennik

Laser przezskórny


Wykorzystanie światła lasera przezskórnego o odpowiednio dobranej długości fali to nowoczesne, bezpieczne i bezbolesne rozwiązanie problemu zmian naczyniowych. Dotyczy to pajączków, żylaków, zmian rumieniowych, blizn i przebarwień. Laser Alma Harmony Q-Swiched Nd:Yag radzi sobie zarówno z powierzchownie położonymi zmianami czerwonymi, jak i głębszymi zmianami niebieskimi o średnicy do 3 mm. Oprócz usuwania zmian naczyniowych zauważalnym efektem jest poprawa kondycji skóry dzięki pobudzeniu produkcji kolagenu i elastyny.


 

Jak przygotować się do zabiegu laserem przezskórnym?


Przed przystąpieniem do zamykania naczyń na kończynach dolnych wykonujemy badanie USG Doppler naczyń żylnych.

W przypadku przyjmowania doustnych retinoidów odstęp pomiędzy końcem kuracji a zabiegiem laserem przezskórnym wynosi minimum 6 miesięcy.

Leki, suplementy i zioła fotouczulające należy odstawić miesiąc przed zabiegiem. Należą do nich niektóre antybiotyki, wykorzystywane w terapii steroidy, izotretynoina, zioła takie jak nagietek, dziurawiec.

Około dwa tygodnie przed zabiegiem rezygnujemy z opalania skóry - dotyczy to zarówno promieni słonecznych, jak i solarium i kremów brązujących.

Tydzień przed wykonaniem zabiegu nie można również depilować skóry w tym obszarze.

Zabieg nie powinien być wykonywany w chwili osłabienia organizmu, dlatego w przypadku przeziębienia lub podwyższonej temperatury należy odczekać do momentu poprawy stanu zdrowia.

Aby zabieg był w pełni bezpieczny, podczas wywiadu lekarskiego należy poinformować specjalistę o historii chorób, przyjmowanych lekach i suplementach. Pierwsze efekty zabiegu pojawiają się niemal natychmiastowo, jednak aby w pełni cieszyć się poprawą wyglądu skóry, wskazane może być jego 2- lub 3-krotne powtórzenie.

Świadczone zabiegi


Doppler Instytut to klinika tworzona przez doświadczony zespół lekarzy, pielęgniarek oraz fizjoterapeutów.
Nasi specjaliści mają kilkanaście lat doświadczenia w przeprowadzaniu diagnostyki niewydolności żylnej oraz zabiegów flebologicznych.
W Doppler Instytut dbamy, aby nasi wykwalifikowani specjaliści pracowali na najwyższej jakości sprzętach.

Zapisz się na wizytę

W Doppler Instytut wprowadziliśmy możliwość wykonania wizyty diagnostycznej, konsultacji i zabiegu w ciągu jednego dnia. Aby zapisać się na taką wizytę, prosimy o wypełnienie formularza online.


Umów wizytę

Masz pytanie?

Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami lub zasugeruj własne, jeśli nie udało się znaleźć zadowalającej odpowiedzi.


Pytania i odpowiedzi