Doppler Instytut Doppler Instytut Doppler Instytut
Umów wizytę Cennik

Miniflebektomia


Miniflebektomia – terminem tym określa się grupę zabiegów flebologicznych mających na celu usunięcie naczynia żylnego w sposób mechaniczny. Zabiegi polegają na nacięciu/nakłuciu skóry oraz wypreparowaniu naczynia. Następnie następuje jego eliminacja i podwiązanie pozostałych końców. Zabieg ten wskazany jest w przypadku zarówno bardzo dużych, jak i niewielkich naczyń żylnych.
 

Wskazania:

  • powierzchownie położone duże naczynie żylne
  • duża tendencja do przebarwień
  • przeciwwskazania do skleroterapii
  • żylaki zmienione pozapalnie
  • zaopatrywanie żylaka z dużego perforatora.

Przeciwwskazania:

  • tendencja do tworzenia się bliznowców
  • zaburzenia procesu gojenia się
  • znaczne zaburzenia procesu krzepnięcia krwi.
Po wykonaniu zabiegu w miejscu jego przeprowadzenia możliwe jest założenie szwów.

Zabiegi miniflebektomii różnią się znacznie pod względem używanych technik i sprzętu chirurgicznego. Istnieje cała gama instrumentów chirurgicznych, jakich używa się do tej grupy zabiegów. Kluczowe jest w ich przypadku wyszkolenie i doświadczenie lekarza wykonującego. Często specjaliści wprowadzają własne autorskie ulepszenia.

Nowoczesne zabiegi z zakresu miniflebektomii są skutecznym i bezpiecznym uzupełnieniem innych zabiegów, takich jak zabieg ablacji laserowej czy skleroterapia. W pewnych przypadkach mogą stanowić samodzielną procedurę terapeutyczną. Zabiegi wykonywane w Doppler Instytut to metody autorskie, do których lekarze wykorzystują specjalnie dla nich opracowany sprzęt chirurgiczny. Do zabiegów nie używa się skalpela, a na ciele pacjenta pozostaje jedynie niewielkie nakłucie. Powstałe rany nie wymagają zaszycia. Jeżeli jednak żylaki są zbyt rozległe do zespolenia, wykorzystywane są specjalne szwy plastyczne.

Po zabiegu przez okres 5-8 dni wskazane jest noszenie wyrobów uciskowych. Ewentualne szwy zdejmowane są również między 5. a 8. dniem. Po tym czasie pacjent proszony jest o stosowanie specjalnych maści i kremów przyspieszających proces gojenia, który standardowo trwa około 3 miesiące. Normalnym jest, że w miejscach po usuniętych żyłach przez około 2 miesiące mogą być wyczuwalne zgrubienia.

Czas procedury: od 15 min do 1,5h.


Świadczone zabiegi


Doppler Instytut to klinika tworzona przez doświadczony zespół lekarzy, pielęgniarek oraz fizjoterapeutów.
Nasi specjaliści mają kilkanaście lat doświadczenia w przeprowadzaniu diagnostyki niewydolności żylnej oraz zabiegów flebologicznych.
W Doppler Instytut dbamy, aby nasi wykwalifikowani specjaliści pracowali na najwyższej jakości sprzętach.

Zapisz się na wizytę

W Doppler Instytut wprowadziliśmy możliwość wykonania wizyty diagnostycznej, konsultacji i zabiegu w ciągu jednego dnia. Aby zapisać się na taką wizytę, prosimy o wypełnienie formularza online.


Umów wizytę

Masz pytanie?

Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami lub zasugeruj własne, jeśli nie udało się znaleźć zadowalającej odpowiedzi.


Pytania i odpowiedzi